Czech Republic

Articles

Biking

 

Interesting places on routes:

  • Obec Zbraslavice - Kostel sv. Vavřince v jádře románský z 12. století byl mnohokrát přestavěn. Pozdně gotická věž byla zvýšena v roce 1767. V podvěží je raně gotický portál postavený kolem roku 1300. Ke konci 15. století byla v sousedství kostela postavena tvrz, přestavěná začátkem 17. století na zámek, který roku 1809 vyhořel a již nebyl obnoven.
  • Morány -V roce 1707 založena sklářská huť, roku 1840 hutě obnoveny, zámek o patro zvýšen, 1894 přestavěn na lovecký zámek a vytvořen park.
  • Čestín - Kostel z 2. poloviny 12. století v roce 1859 zbořen a postaven novorománský kostel sv. Petra a Pavla. Tvrz z 14. století, koncem 16. století přestavěna na renesanční zámek. Na začátku 19. století stržen, zbylo jen severní a spojovací křídlo.
  • Hodkov - Ze zbořené gotické tvrze byl v polovině 19. století postaven zámek, který byl do nynější podoby přestavěný roku 1912-13. Donedávna zde byl dětský domov nyní přestěhovaný do Zruče nad Sázavou. Kostel sv. Václava ze 13. století byl přestavěn barokně v 17. století. Je to jednolodní budova s půlkruhovou apsidou, ve které je původní okno a sakristie. Asi 100 m nad kostelem jsou viditelné terénní úpravy z původní Hodkovské tvrze.
  • Ostrov - Renesanční tvrz z konce 16. století, v 17. století hrabětem Šporkem přestavěn na letní zámeček. V letech 2005 až 2008 opraven společností LESS. Socha sv. Jana Nepomuckého z r. 1760 s reliéfem P. Marie.
  • Tasice - Sklárna Huť Jakub v Tasicích byla založena v roce 1796 a je nejstarším dochovaným sklářským objektem ve střední Evropě. Areál sklárny je provozován jako jedinečný sklářský skanzen.Ve sklárně je možné zakoupit krásné sklářské výrobky od mnoha předních českých skláren a výtvarníků.
  • Bohdaneč - Gotický kostel Zvěstování P. Marie. V podvěží renesanční figurální náhrobník s datem 1588. V jižní stěně profilovaný gotický portál. Rozhledna Bohdanka otevřená 14. 5. 2011, výška 52m, plošina ve výšce 42m. Areál Hotelu Agnes s palírnou, okolními sady, pastvinami, rybolovem a sportovním vyžitím.

News


Enjoy sunny weather at our restaurant garden

visa visaelectron maestro mastercard
kh guide cykliste vitani
gastrovylety

Accommodation

hotel agnesBook your accommodation right now. We offer 14 beautiful and modern rooms. Total capacity of the hotel room is 30 persons.

Learn more ...

Rope park

lanove centrum Two levels and 14 obstacles examine not only your physical fitness. Experience rope park now. The flow of adrenaline avaits.

Learn more ...

Conferences

konferencni prostoryWe are a good place for your conference, presentation, meeting or teambuilding. We offer equipped rooms for your maximum comfort.

Learn more ...

Go to top